30 Mart 2016 Çarşamba

MİHRAÇ URAL ÖLDÜRÜLDÜ

KUDURMUŞ KATİLİN BEKLENEN SONU !!!

Devşirme bir E-Muhaberat ajanı ve katil Esad’ın maaşlı Türk-Müslüman cellâdı olan Ali Keyyali kod adlı Mihraç Ural, Rus Subaylarla beraber sivil halka katliam yapmaya giderken konvoyu ile birlikte Peygamber Yunus Tepesinde havaya uçuruldu…


MİHRAÇ URAL KİMDİR:

Hatay'ın Antakya ilçesinde doğdu. 

THKP-C örgütüne girdi. Mahir Çayan'dan sonra THKP-C'de bölünmeler yaşandı. THKP-C Acilciler örgütü daha çok Hataylılardan oluştu.

Örgüt özellikle Hatay'da kök saldı. Acilciler Örgütüne 1976 yılında Yüksel Eriş aracılığıyla katıldı. Örgütün liderliğini üstlendikten sonra Acilcilerin ana kanadı Halkın Devrimci Öncüleri'ni oluşturdu.


1978'DE YAKALANDI:

1977 yılında Adana'daki ABD Konsolosluğu bombalama eylemine gözcü olarak katıldı. 

10 Mart 1978 tarihinde banka soygunu nedeniyle bir operasyonda yakalandı.

1980'de Konya ve Adana Cezaevi'nde gardiyanlara para verilerek sahte tahliyeyle kaçması sağlandı.


SURİYE VATANDAŞLIĞI ALDI:

1980'in Mayıs ayında Suriye'ye gitti. Ertesi yıl Hafız Esed'in kardeşi Cemil Esed'in emriyle vatandaşlık belgesini aldı. Lazkiye'ye yerleşti.

Suriye'de Hafız Esed'in ın akrabası ve Cemil Esed'in sekreteri olan Malak Fadal isimli bir kadınla evli.  

Melek Fadıl adlı kadının aynı zamanda El-Muhaberat’ın başkanın kızı olduğu söyleniyor.


34 YIL BOYUNCA MÜSLÜMAN TÜRKLERE SALDIRDI:

Baas rejiminin, tarihi Türkmen coğrafyasını Lazkiye'nin Rabia, Kastal ve Ayn el-Beyda ilçeleri arasında böldüğü Bayırbucak bölgesi, "BAYIR" olarak nitelenen kırsaldaki Türkmendağı ve "bucak" olarak bilinen ovalık alandan oluşuyor. 

Gerek Ural'a bağlı milislerin gerek diğer rejim güçlerinin Türkmendağı'ndaki muhaliflere saldırıları Rusya'nın 30 Eylül 2015'te iç savaşa katılmasından sonra hava desteği avantajıyla tırmanmıştı.

Türkmendağı mıntıkasına büyük ölçüde Türkmen gruplardan oluşan silahlı muhalif gruplar hâkimken, denge rejim güçleri lehine dönmüştü. 

Bölgenin ovalık kesimini kontrol eden Esed rejimine bağlı milis güçler Türkmendağı'nı da büyük ölçüde ele geçirmişti. 


MUKAVEME SURİYE ÖRGÜTÜNDE YÖNETİCİ OLDU:

Esed'in kurmuş olduğu "Moqawama Suriya" örgütünde üst düzey görevler aldı ve sivil infazları yaptı...

Hatay'ın Yayladağı sınır kapısının karşısında Keseb ve deniz kıyısındaki Basit köylerinin bulunduğu ovalık alan, Ural'ın elebaşı olduğu Suriye Direniş Örgütü'nün (Mukaveme Suriye) hâkimiyetinde. 


ESAD AİLESİ İLE 34 YIL:

1956 Antakya doğumlu olan Mihraç Ural, yasa dışı örgüt faaliyetleri nedeniyle tutuklu olduğu Türkiye'den 1982'de Suriye'ye firar etti.

Ural, Esed ailesiyle akrabalığı olan eşi Malak Fadel üzerinden dönemin Devlet Başbakanı Hafız Esed'in kardeşi Cemil Esed ile yakın ilişkiler kurdu.

Edindiği imtiyazlar sayesinde Suriye'de varlıklı biri haline geldi.

Hatay'ın Samandağı ilçesi başta olmak üzere civar bölgelerdeki halkın Suriye rejimine sempatisini sağlamak için çalıştı.


HATAY’I SURİYEYE’KATMAK İÇİN MÜCADELE VERDİ:

Ural, Arap Baharı ve Suriye'deki halk hareketlerinin başlamasının ardından 2012 yılı başlarında mezhepsel taban üzerinde faaliyet gösteren "İskenderun Sancağının Kurtuluşu İçin Halk Cephesi - Suriye Direnişi" örgütünü harekete geçirdi.


AİLE BOYU İHANET:

Mihraç Ural'ın oğlu da  aynı yıl Suriye'ye geçerek Suriye ordusunda teğmen rütbesiyle göreve başladı. 


TÜRK CELLÂDI MİHRAÇ URAL:

Kendisine bağlı milislerle Lazkiye'nin Keseb ve Basit bölgelerinde hâkimiyet kuran Ural'ın adı, 3 Mayıs 2013'te, sahil şeridinde Sünnilerin yaşadığı Banyas ve Beyda köylerinde çoğunluğu kadın ve çocuk en az 150 kişiyi öldürüldüğü katliamda geçti.

Adı sürekli olarak toplu sivil katliamlarıyla anılan Ural, yaşamı boyunca "kan"a hiç doymadı.REYHANLI PATLAMASI:

Ural, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'te 52 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı saldırılarda da rol oynamıştı.

Olayı soruşturan Adana Cumhuriyet Savcılığı iddianamesinde, terörist Mihraç Ural'ın eylemi Suriye istihbaratıyla planladığı tespitine yer verilirken, saldırılarda bizzat yer aldığı, olayın 5 firari sanığıyla Suriye'de bulunduğu kaydedilmişti.


TÜRKİYE'DE YAPILAN PSİKOLOJİK HAREKATLARDA ROL ALDI:

Türkiyedeki aşırı sol ve bazı alevi gruplarca takip edilen sitelerinden ve sosyal medya sayfalarından "hangi gazetelerin" okunması gerektşğine dair açık mesajlar verdi!

Aslında bu vesile ile:
Katil başı Esad ve kıytırık müstemleke Suriye'nin de hangi milletlerarası bir saf içinde yer aldığını ikrar etmiş oldu...


TÜRKİYE DÜŞMANLARI OMUZ OMUZA:

Türkiye düşmanları ile beraber çalıştı. 

Ortak ihanet projeleri içinde yer aldı. 

Türk düşmanları ile berber çalışabilecek hiçbir fırsatı kaçırmadı..


TÜRKİYE'YE VE İSLAMA KARŞI NEFRETTE SINIR TANIMADI:


"Kelimeyi Tevhid"i ayakları altında çiğneyecek kadar aşağılaşan Mihraç Ural, tarihe geçmiş en azılı İslam düşmanları arasındaki yerini üst sıralarda aldı...
BİR DİLEĞİM VAR:

BU GÖZÜ DÖNMÜŞ AZILI TÜRK-İSLAM DÜŞMANI SİVİL HALK KATLİAMCISI HAYVANIN CEHENNEM ATEŞİNİN BOL OLMASI…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder